Search

6 funkcji iOS 14 obok których nie możesz przejść obojętnie!

6 funkcji iOS 14 obok których nie możesz przejść obojętnie!

Na początku tego tygodnia oczy entuzjastów technologii na całym świecie ponownie zwróciły się w stronę Apple. Chociaż gigant technologiczny nie zaprezentował długo oczekiwanego iPhone’a 12 na WWDC, ogłosił za tonajnowszą aktualizację oprogramowania iOS, która dała pewien wgląd w kierunku, w którym zmierza firma. Oto nasze podsumowanie 6 najbardziej ekscytujących funkcji, które pojawią się na waszych urządzeniach już tej jesieni.

#1 Widżety ekranu głównego

Najnowsza wersja wprowadza pewne znaczące zmiany na ekranie głównym iPhone’a, który jest teraz o wiele bardziej konfigurowalny. Do tej pory funkcja widżetów wprowadzona w systemie iOS 8 była ograniczona do Centrum powiadomień. iOS 14 oferuje możliwość przenoszenia widżetów na ekran główny za pomocą pojedynczego przeciągania i upuszczania. Możesz po prostu przeciągnąć wybrany widżet w dowolne miejsce na ekranie głównym. Będą dostępne w różnych rozmiarach (np. odpowiednik czterech lub ośmiu ikon aplikacji), ale ten aspekt nie został jeszcze potwierdzony.

#2 Biblioteka aplikacji

Biblioteka aplikacji to najnowsze rozwiązanie Apple dla bardziej wydajnej organizacji aplikacji. Nie będziesz już musiał przeglądać wielu stron, aby znaleźć konkretną aplikację. Zostaną one automatycznie pogrupowane w różne inteligentne kategorie, takie jak Rozrywka, Społeczności lub Zdrowie i fitness. Użytkownicy iPhone’a mogą obecnie ręcznie organizować swoje aplikacje, przeciągając dwie aplikacje do jednego folderu.

Jednak najnowsza funkcja wprowadza niewielką zmianę: ikony aplikacji nie będą tego samego rozmiaru. Te, których używałeś najczęściej lub ostatnio, będą większe niż inne. Niektórzy użytkownicy mogą również z przyjemnością usłyszeć, że będą mogli ukrywać niektóre aplikacje na ekranach głównych, ale nadal będą pojawiać się w Bibliotece aplikacji.

Chcesz ukryć przed innymi swoją obsesję na punkcie fast foodów lub różnorodne aplikacje randkowe? Nie martw się, twój sekret będzie bezpieczny.

#3 Klipy aplikacji

Są też pewne aplikacje, z których musimy korzystać, ale niekoniecznie chcemy je pobrać. Kolejna funkcja oferuje inteligentne rozwiązanie tego problemu, ponieważ pozwoli ci korzystać z uproszczonej wersji aplikacji bez konieczności pobierania dużych plików. Na przykład powinieneś być w stanie dokonywać szybkich zakupów online bez tworzenia danych logowania i zatwierdzania pełnej wersji aplikacji.

#4 Obraz w obrazie

Ta funkcja była długo oczekiwana przez użytkowników iPhone’ów. W końcu będziesz mógł odpowiadać na wiadomości lub korzystać z innych aplikacji bez konieczności wstrzymywania ulubionego programu telewizyjnego lub porywającego vloga na YouTube. Będziesz także mógł zmieniać rozmiar lub przesuwać filmy w różnych rogach ekranu.

#5 Siri

Asystent głosowy Apple również otrzymuje aktualizację do najnowszej wersji iOS. Siri nie będzie już zajmować całego ekranu – wyniki pojawią się teraz w małym pudełku u góry ekranu. Apple twierdzi również, że Siri jest teraz w stanie odpowiedzieć na bardziej złożone pytania, zapewnić lepsze tłumaczenia na więcej języków, a nawet wysyłać wiadomości audio.

Firma wprowadza również nową aplikację Tłumacz, która będzie obsługiwać 11 języków i zawierać tryb konwersacji. Najlepszy motyw? Nie potrzebujesz nawet połączenia z Internetem, aby porozmawiać z kimś w innym języku!

#6 Wiadomości

Wreszcie Apple wprowadzi nowe funkcje w aplikacji Wiadomości. Na przykład możesz przypiąć kontakty, z którymi najczęściej rozmawiasz, do górnej części ekranu. W rozmowach grupowych zostaną również wprowadzone pewne ulepszenia, w tym odpowiedzi wbudowane. Będziesz mógł wybrać opcję otrzymywania powiadomień tylko wtedy, gdy ktoś w grupie o tobie wspomnie, co przypomina aplikacje takie jak Slack. Memoji zostanie również zaktualizowane o 20 nowych fryzur i nakryć głowy.

Co sądzisz o najnowszym ogłoszeniu Apple? Jakie funkcje najbardziej Cię ekscytują? Podziel się komentarzem i bądź na bieżąco, aby otrzymywać więcej aktualizacji!

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos