Adobe opracowało nowe funkcjonalności. Koniec ze zmanipulowanymi zdjęciami i video?

Adobe opracowało nowe funkcjonalności. Koniec ze zmanipulowanymi zdjęciami i video?

Adobe zaprezentowało szereg eksperymentalnych funkcjonalności, które już wkrótce mogą pojawić się w jego aplikacjach. Kilka z nich wykorzystuje sztuczną inteligencję do dokonywania zmian w obrazie i dźwiękach.

Nowe funkcjonalności zostały przedstawione podczas wydarzenia Adobe Sneaks. Sneaks to miejsce, w którym aplikacje takie jak Adobe Fresco i niektóre funkcjonalności, które ostatecznie znalazły się w pakiecie Adobe (na przykład Content-aware fill w Adobe After Effects) zostały po raz pierwszy zaprezentowane publiczności. Istnieje więc duża szansa, że ​​niektóre z tych narzędzi mogą pojawić się w nadchodzącej wersji aplikacji Creative Cloud.

Znany amerykański komik John Mulaney był gospodarzem wydarzenia w tym roku i służył jako obiekt eksperymentów dla badaczy Adobe. Wszystko po to, aby zademonstrować nowe wynalazki. Wśród eksperymentów znalazła się m.in. funkcjonalność Go Figure, która automatycznie śledzi ruchy osoby i może przełożyć ją na szybkie animacje. 

About Face

W trakcie dodawania nowych, zaawansowanych funkcjonalności i algorytmów AI, które mogą otwierać ścieżki do szerzenia dezinformacji i tworzenia zmanipulowanych treści, Adobe zdało sobie sprawę ze swojej roli i odpowiedzialności za zarządzanie tymi narzędziami. 

Informacje o twarzy analizują piksele obrazu, pokazując heat mapę, które zostały poddane edycji, a następnie narzędzie ujawnia prawdopodobieństwo dokonanych manipulacji na  obrazie. Obecnie opracowywane jest narzędzie skupiające się na manipulacji twarzami, stąd nazwa funkcjonalności.

aboutface adobe

All In

All In to funkcjonalność przygotowana specjalnie na tę chwilę, gdy robisz zdjęcie grupowe, ale nadal chcesz być częścią ujęcia. Dzięki tej opcji możesz zrobić dwa zdjęcia – jedno z tyłu aparatu i jedno z frontu. Później wystarczy użyć Sensei, aby połączyć je ze sobą i w ten sposób uzyskać wymarzony kadr.

Sweet Talk

Dopasowywanie dialogu do ruchów warg animowanych postaci jest zwykle żmudnym procesem. Sweet Talk pozwala zidentyfikować twarze bohaterów na zdjęciach i obrazach oraz dopasować ich wyraz twarzy i ruchy ust do pliku audio.

Sound Seek

Sound Seek może rozpoznać powtarzające się dźwięki, takie jak „um” i „yyy” w mowie danej osoby, i usunąć wszystkie niechciane słowa wypełniające jednym kliknięciem.

Awesome Audio

Awesome Audio to funkcjonalność narzędzia Adobe Audition, aplikacji do edycji dźwięku, która ma na celu eliminowanie odgłosów z otoczenia i nagrywanie amatorskich nagrań tak, jakby były zrobione profesjonalnym mikrofonem. Może również usunąć nadmierny pogłos i echo, zmniejszając degradację i oczyszczając dźwięk za pomocą jednego kliknięcia.

Źródło: The Verge

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos