Bezpieczny komunikator made in Poland

Bezpieczny komunikator made in Poland

Prywatność to coraz częściej poruszana kwestia na łamach internetowych dyskusji. Popularne komunikatory co jakiś czas stają w ogniu pytań i analiz specjalistów ds. Bezpieczeństwa, którzy krytykują ich zabezpieczenia, a także świadomie zastosowane polityki dotyczące ochrony danych. Walczyć z tymi złymi praktykami chcą Polacy, którzy stworzyli własną aplikację do wymiany wiadomości. Nazywa się TokLok i ma być dostępna jeszcze w tym roku.

Premiera bezpiecznego komunikatora zapowiedziana jest na grudzień 2021 roku. Tworzy ją firma Reiba, a według zapowiedzi specjalistów ma to być najbezpieczniejsza tego typu aplikacja na rynku. TokLok ma spełniać wszystkie wymagania, które są stawiane przed komunikatorami internetowymi.

Aplikacja jest przygotowywana w ten sposób, by nie gromadzić żadnych danych użytkowników, stosować szyfrowanie metadanych, zabezpieczać wiadomości i załączniki, zarazem dbając o transparentność i komunikować użytkownikom otwarcie raporty.

Wzorem dla twórców TokLoka ma być Signal, który w bezpośrednim porównaniu otrzymał 9 na 10 punktów w skali bezpieczeństwa. Co ciekawe, inna popularna aplikacja Telegram uzyskała jedynie ocenę 3/10.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos