BLIK serwuje płatności powtarzalne

BLIK serwuje płatności powtarzalne

Jak mawia stare przysłowie „czas to pieniądz”, czego nasze społeczeństwo jest bardzo świadome. Chcąc nie tracić czasu na żmudną biurokrację, wciąż wymyśla się nowe rozwiązania, których zadaniem jest ułatwienia życia konsumentowi. Jednym z takich ułatwień są popularne płatności BLIK. Po zalogowaniu się wpisujemy krótki pin a następnie kod, dzięki któremu nie musimy logować się do naszego banku z długim hasłem, sms kodami i innymi.

Polski Standard Płatności postanowił pójść o krok dalej w oszczędzaniu czasu i postanowił wprowadzić cykliczne płatności powtarzalne, które sprawią, że opłacenie abonamentu stanie się jeszcze prostsze.

Operacje będą opierać się na standardowej procedurze – przepisaniu bądź wklejeniu kodu BLIK i zatwierdzeniu płatności na naszym smartfonie. Użytkownik zostanie poinformowany o wysokości rachunku i o okresie rozliczenia. Płatności powtarzalne dzielą się na automatyczne dokonywane, które są najszybszą z opcji oraz na takie, które będzie trzeba potwierdzić przy płatności – co również ma swoje plusy, takie jak kontrolowanie swoich rachunków.

Jak na razie z rozwiązania serwowanego przez Polski Standard Płatności korzysta ING oraz Bank Pekao. Do końca marca do grona dołączy sieć Play, a jeżeli chodzi o ubezpieczycieli, to LINK4 jako pierwszy postanowił korzystać z usługi. Zapewne to tylko kwestia czasu aż społeczność korzystająca z płatności cyklicznych się powiększy.

Źródło: https://komorkomania.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos