Search

Brazylia już wkrótce w zasięgu sieci 5G

Brazylia już wkrótce w zasięgu sieci 5G

Brazylijska Narodowa Agencja Telekomunikacji (Anatel) zatwierdziła warunki długo odkładanej aukcji częstotliwości 5G, która odbędzie się 4 listopada. Według przedstawicieli rządu, aukcja ma przynieść około 10 miliardów reali (1,87 miliarda dolarów), w oparciu o minimalną dopuszczalną wysokość ofert.

Zwycięzcy aukcji będą musieli spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim będą zobowiązani zainwestować około 40 miliardów reali w infrastrukturę sieci 5G. Będą musieli również dostarczyć Internet wysokiej prędkości do tysięcy szkół oraz zbudować infrastrukturę 4G wzdłuż dróg.

Ogłoszenie to było od dawna wyczekiwane. Jeszcze w sierpniu brazylijski minister komunikacji Fábio Faria zapowiadał, że po wielu opóźnieniach aukcja odbędzie się w październiku. 13 września Anatel odłożył jednak decyzję w sprawie zasad aukcji po tym jak członkowie zarządu regulatora poprosili o więcej czasu na dalszą analizę. Ostatecznie aukcja została zatwierdzona na nadzwyczajnym posiedzeniu w piątek.

W zeszłym tygodniu Faria powiedział także, że sieci 5G w Sao Paulo i innych głównych miastach Brazylii zaczną działać do końca 2021 roku, podczas gdy wszystkie stolice stanów będą miały dostęp do technologii piątej generacji do lipca 2022 roku.

Nadchodząca aukcja 5G będzie największą aukcją częstotliwości, jaką kiedykolwiek zarządzał Anatel. Brazylijski rząd oczekuje, że licencje operacyjne dla czterech różnych częstotliwości wygenerują do 45 miliardów reali (8,5 miliarda dolarów) przychodu.

Źródło: Reuters

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos