Canalys: globalne dostawy smartfonów 5G osiągną do końca roku 278 milionów sztuk

Canalys: globalne dostawy smartfonów 5G osiągną do końca roku 278 milionów sztuk

Według najnowszego raportu Canalys, wiodącej firmy badawczej zajmującej się badaniami rynku technologii, do końca 2020 roku liczba sprzedanych smartfonów obsługujących standard 5G ma osiągnąć 278 milionów sztuk. 62% z tych urzdzeń, czyli około 172 miliony sztuk, zasili rynek chiński. Urządzenia mające trafić do Ameryki Północnej będą stanowić 15% (42 miliony sztuk) urządzeń, podczas gdy w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) będzie to około 11% smartfonów, czyli łącznie 31 milionów sztuk.

W swoich prognozach Canalys spekuluje również, że tegoroczne globalne dostawy smartfonów spadną o 10,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Oczekiwane jest także odbicie w 2021 r. Wtedy roczny wzrost ma osiągnąć poziom 9,9%, co przełoży się na dostarczenie na światowy rynek ponad 1,3 miliarda urządzeń mobilnych. 

Przewiduje się, że średnia cena sprzedaży urządzeń 5G w Europie będzie spadać w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ Samsung i Apple będą nadal osiągać lepsze wyniki niż konkurencja. Oczekuje się, że w przyszłym roku spadnie do 765 USD, a następnie stopniowo spadnie do poziomu 477 USD do 2024 roku.

Warto zauważyć, że chociaż na początku tego roku nie było w ofercie żadnych urządzeń obsługujących 5G w cenie poniżej 300 USD, obecnie na rynku dostępne są różne smartfony, które kosztują poniżej 250 USD. Najtańszą do tej pory jest najnowsza wersja Realme – Realme V3 5G, który obecnie kosztuje mniej niż 150 USD w Chinach i jest pierwszym urządzeniem 5G, które wkroczyło na szybko rozwijający się rynek smartfonów z niższej półki.

Źródło: Canalys

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos