Search

Canalys: rynek komputerów PC w zapaści

Canalys: rynek komputerów PC w zapaści

Era komputerów osobistych skończyła się wraz z popularyzacją urządzeń mobilnych. Ku zaskoczeniu jednak wielu obserwatorów rynku statystyki sprzedaży opublikowane pod koniec 2019 roku ujawniły, że ten segment odnotował wzrost popularności. Nadzieję na odbudowę i ponowną modę na komputery PC rozwiewają kolejne analizy i prognozy. 

Firma badawcza Canalys poinformowała, że pierwszy kwartał 2020 przyniesie spadek sprzedaży komputerów osobistych od 10,1% do nawet 20,6% porównując dokładnie ten sam okres w minionym roku. Drugi kwartał ma także skurczyć rynek od 8,9% do 23,4%. Za wszystkim ma stać przede wszystkim epidemia koronawirusa.

O ile optymistyczne scenariusze się potwierdzą to poziom produkcji ma wrócić do optymalnego poziomu w kwietniu tego roku. Ma to dać oddech i zwiększyć sprzedaż w trzecim i czwartym kwartale bieżącego roku. Optymizm analityków rośnie wraz z długim okresem rozpatrywania kondycji rynku komputerów osobistych. W przyszłym roku wykresy sprzedaży komputerów PC znów mają przybrać kolor zielony i wznosić się ku uciesze inwestorów.

Negatywne skutki dotkną głównie Chin, gdzie sprzedaż ma spaść w tym roku o około 12%. Czy przestój w fabrykach faktycznie doprowadzi do kryzysu na rynku komputerów osobistych? Wszystko powinno być jasne w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos