Chiński odwet za Huawei

Chiński odwet za Huawei

Ostatnie tygodnie w świecie telekomów przebiegają pod znakiem konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Huawei. Wszystko z powodu nałożonego przez USA zakazu handlu chińskim sprzętem. Ci, którzy byli przekonani, że zwycięstwo leży na szali USA mogą być zaskoczeni obrotem sprawy. Chiny powzięły pewne plany, w których pokazują, że siedzi w nich prawdziwy tygrys. Dzikie zwierze przygotowuje pierwszą partię podmiotów znajdujących się na czarnej liście.

Chińczycy tworzą listę by jawnie przeciwstawić się takiej niesprawiedliwości i chronić prawa jak i przestrzegania międzynarodowych zasad gospodarczych i  handlowych. Jak mówi Gao Feng, nie zamierzają stać obojętnie obok jednostronnego ataku i zamierzają bronić interesów i bezpieczeństwa Chin.

Ucierpią na tym wszystkie przedsiębiorstwa, które z powodu ndecyzji urzędującego prezydenta Trumpa zrezygnowały ze współpracy z Huawei. Co ciekawe, same przedsiębiorstwo Huawei stara się ograniczyć medialne skutki konfliktu, mówiąc, że sama firma wyciągnie z takiego obrotu spraw dużo dobrego.

Pod koniec czerwca prezydenci Stanów Zjednoczonych i Chin spotkają się na szczycie G-20. Czy uda im się tam dogadać?

Źródło: https://android.com.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos