Ciemna strona Chrome 74

Ciemna strona Chrome 74

Każdemu z nas przydarzyło się szperanie w internecie o późnej porze, co często kończyło się wyciemnieniem ekranu, ponieważ standardowa biel mocno raziła w oczy, tym samym uniemożliwiając komfortowe surfowanie po sieci. Google postanowiło wyjść temu naprzeciw i można przyznać, że osiągnęło sukces. Kryję się on pod nazwą Chrome 74 i dostępny jest na Windowsie 10, Linuksie oraz macOS.

Chrome 74 to ciemny tryb przeglądarki, z pewnymi niuansami oraz smaczkami, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym odbiorcom. Użyte kolory – grafitowy oraz granat pasują do całej koncepcji Windowsa, nie męczą również oczu z powodu użycia kolorystyki jedynie w czerni i bieli. Google nie chciało iść po najmniejszej linii oporu zmieniając jedynie kolory na przeciwne.

W nowej wersji przeglądarki Chrome 74 można wprowadzić kolejne zmiany, a dokładniej ograniczyć animację przejść, przewijania i zoomowania. Zyskają na tym osoby z zaburzeniami wywołanymi szybkim ruchem oraz te osoby, które nie mają tak dobrego sprzętu. Spowolnienie animacji pozwoli na szybsze ładowanie stron.

Chrome 74 nie będzie pozwalać na wyskakiwanie popupów oraz będzie blokować automatyczne otwieranie plików po pobraniu – ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników.

Jeżeli jesteście ciekawi jak to wygląda, wystarczy zaktualizować swoją przeglądarkę do wersji 74. Czy Chrome 74 przekona użytkowników do przejścia na ciemną stronę przeglądarki?

Źródło: https://www.spidersweb.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos