Search

Co dalej z Google Duo i Google Meet?

Co dalej z Google Duo i Google Meet?

Zasług i osiągnięć Google nie sposób wymienić. Gigant technologiczny ma jednak na swoim koncie wiele projektów, których realizacja nie przebiegła zgodnie z planem. Dzisiaj przedsiębiorstwo stoi przed wyzwaniem odpowiedniego zagospodarowania komunikatorów Google Meet i Google Duo.

Komunikator Google Duo przygotowany został z okazji wydania smartfonów z serii Pixel w 2016 roku. Rok później na rynek wydane zostało Google Meet, ale na popularności zyskało dopiero w momencie wybuchu pandemii.

Nie będzie zaskoczeniem fakt, że w wielu obszarach obie aplikacje powielają swoje funkcjonalności, co jest problematyczne nie tylko dla użytkowników, ale również dla samej firmy z Mountain View. Kadra kierownicza Google podjęła się zatem wyzwania połączenia obu aplikacji. 

Do Google Duo zostaną dodane najważniejsze funkcjonalności usługi Meet (planowanie spotkań wideo, dodawanie wirtualnego tła, live streaming, czat tekstowy etc.). Po zakończeniu procesu migracji Duo otrzyma nazwę Meet, a dotychczasowy Google Meet stanie się Meet Original. Docelowo także “Original” ma zostać wchłonięty i opuścić rynek.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos