Co na Huawei powie Polska?

Co na Huawei powie Polska?

Obserwując sytuację pomiędzy Huawei, a Stanami Zjednoczonymi odnośnie zakazu handlu warto również spojrzeć jak wygląda sytuacja na naszym rodzimym rynku. Inwentaryzacja została zakończona, a ostateczna decyzja ma zostać podjęta do końca czerwca. Polska powie Huawei tak czy nie?

Jak można się spodziewać, nie należy to do prostych decyzji – Huawei jest dużym partnerem mającym sporo do powiedzenia. Bezpieczeństwo jednak jest zawsze na pierwszym miejscu. Podjęta decyzja dotyczyć będzie zarówno 5G, jak również infrastruktury krytycznej. Brane pod uwagę jest bezpieczeństwo operatorów, usług cyfrowych i zaufania.

Całe zdarzenie komentował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Karol Okoński – Jesteśmy w kontakcie z firmami, które rozważają zaprzestanie współpracy z Huawei. Na razie obraz sytuacji nie jest jasny. Niewątpliwie ta sytuacja wiąże się z ryzykiem, ale wydaje się, że ta decyzja nie ma jeszcze bezpośredniego wpływu na podmioty korzystające ze sprzętu i elementów infrastruktury tej firmy. 

Są różne plany i możliwości. Zarówno w ciemnych, jak i jasnych barwach. Decyzje będą wiązać się z kosztami i poważnymi zmianami. Należy więc czekać na decyzję, która zapadnie w ciągu najbliższych dni.

Źródło: https://www.telko.in/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos