Search

Czy Huawei zostanie w Polsce?

Czy Huawei zostanie w Polsce?

Wojna handlowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Chinami trwa od wielu miesięcy. Jej konsekwencje odczuwa wiele państw. W tym gronie jest również Polska. Po ostatnich rozmowach pomiędzy przedstawicielami USA, a naszym rządem doszło do podpisania propozycji praskich. W skrócie zdecydowano kogo należy się wystrzegać i kogo wybierać jako dostawcę technologii 5G.

Huawei postanowił nie przechodzić koło tego obojętnie, ponieważ współpracuje z naszym państwem od wielu lat oraz dokłada wszelkich starań by sprzęt zapewniał wysokie cyberbezpieczeństwo. Chińskie przedsiębiorstwo dalej utrzymuje, iż nie należy wystrzegać się z korzystania z ich usług, a wszystkie oskarżenia to bezpodstawne pomówienia i oszczerstwa.

Konflikt pomiędzy mocarstwami wyszedł poza ramy delikatnych, acz nieprzyjemnych prztyczków i kuksańców. Jest to prawdziwa mieszanka konfliktu gospodarczo-politycznego, który niczym śnieżna kula wciąż rośnie. Jaki efekt będzie miał w naszym kraju? Czy Huawei zostanie w Polsce, jeżeli będziemy coraz bliżsi Stanom Zjednoczonym?

Źródło: https://www.spidersweb.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos