Czy składane smartfony Samsunga są popularne w Polsce?

Czy składane smartfony Samsunga są popularne w Polsce?

Warto podsumować rok 2021 pod kątem sprzedaży konkretnych modeli smartfonów. Mijający rok był pierwszym, kiedy zabrakło w sprzedaży modelu Samsung Galaxy Note. Zastanówmy się, czy cieszyły się one popularnością w naszym kraju.

Segment urządzeń mobilnych premium w Polsce (czyli tych, które kosztują 600 euro i więcej) stanowi około 30 procent sprzedaży.  W porównaniu do krajów rozwiniętych to dużo poniżej średniej. Przykładowo w Wielkiej Brytanii ten odsetek przekracza 60%.

Samsung Electronic Polska niedawno pochwalił się , że w III kwartale 2021 roku Samsung posiadał 36% udziału w krajowym rynku pod względem wartości sprzedanych urządzeń. W sumie w całej Polsce z urządzeń Smartfona korzysta nawet 12 milionów osób.

Chociaż produkcja i sprzedaż telefonów Samsung Galaxy S oraz Galaxy Note została wstrzymana to przedstawiciele południowokoreańskiego giganta utrzymują, że sprzedaż składanych smartfonów nad Wisłą nie odbiega od popytu na serię Galaxy Note.

Chociaż trudno o bezpośrednie porównanie, to w Korei Południowej w pewnym okresie te modele urządzeń sprzedawały się lepiej niż flagowce Galaxy S21. Czy podobnie było w Polsce? Warto podejść do tych informacji z dozą sceptycyzmu ze względu na różnice w dojrzałości obu rynków urządzeń mobilnych.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos