Search

Czym jest inteligentna sygnalizacja świetlna?

Czym jest inteligentna sygnalizacja świetlna?

Strzelam w ciemno – codziennie każdy z nas przechodzi przez jezdnie korzystając z pasów. Najczęściej w bezpiecznym pokonaniu drogi pomaga nam sygnalizacja świetlna. Sygnalizatory są zazwyczaj wyposażone w przyciski, dzięki którym po naciśnięciu światło ma zmienić się szybciej dając znak, że ktoś czeka. Co tu się dużo rozwodzić – chyba każdy wie, jak wygląda to w praktyce. Światło zapali się dopiero wtedy, kiedy przyjdzie jego pora. Żyjemy jednak w erze technik i usprawnień, więc naukowcy postanowili nie przechodzić obok problemu obojętnie, tylko dać zielone światło „smartświatłom”.

Jak miałoby to wyglądać? Sygnalizatory wyposażone byłyby w kamery, które sprawdzałyby liczbę osób, skanując obszar o powierzchni  8 x 4,5 m. Nie należy obawiać się o kwestie związane z RODO – materiał z kamer byłby automatycznie kasowany, a osoby na przejściu byłyby jedynie kształtem. Inteligentne światła dostosowałyby ilość osób na przejściu do czasu palenia się światła. Jeżeli okaże się, że pieszy jednak nie będzie chciał przejść, czerwone światło będzie palić się dłużej.

Jeżeli komuś podoba się ta idea, jeszcze bardziej powinno spodobać się to, iż przedsiębiorstwo Günther Pincher już wprowadza takie światła w Wiedniu.

Źródło: https://dailyweb.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos