e-Urząd Skarbowy dołącza do grona ważnych instytucji dostępnych online

e-Urząd Skarbowy dołącza do grona ważnych instytucji dostępnych online

Aparat administracyjny państwa coraz łatwiej dostępny jest z poziomu Internetu. Po niedawnym wprowadzeniu mPrawa Jazdy teraz Polacy mogą liczyć na rozwiązanie własnych spraw w e-Urzędzie Skarbowym. 

Jak informuje Ministerstwo Finansów, pożytek z e-Urzędu Skarbowego będą miały różnorodnego grupy interesariuszy. Odpowiednie usługi znajdą tam podatnicy i płatnicy, pełnomocnicy, a także komornicy czy notariusze. Z uwagi na to, że internetowy odpowiednik Urzędu Skarbowego będzie rozwijany etapami, na jego pełną funkcjonalność będziemy musieli poczekać. W pełni gotowy ma być we wrześniu 2022 roku, niemniej jednak już teraz jest on częściowo gotowy dla petentów.

Cyfrowy Urząd Skarbowy jest dostępny za pomocą platformy na stronie podatki.gov.pl. Już teraz można uzyskać dostęp do sekcji Twój e-PIT oraz e-mikrofirma. Dodatkowo zainteresowani mogą uzyskać dostęp do swoich mandatów oraz numerów mikrorachunku podatkowego. 

Ważną funkcją e-Urzędu Skarbowego jest płatność online podatków PIT, CIT i VAT, podatku od czynności cywilno-prawnych (PCC), spadków i darowizn oraz karty podatkowej (KP), opłaty skarbowej, a także mandatów karnych. Dla użytkowników dostępna będzie również  historia wykonanych płatności online.

To nie wszystko, co przygotowano dla Internautów. Po zalogowaniu się w systemie możliwa jest także wysyłka pism do Urzędu oraz wgląd do danych podatkowych.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos