Search

Facebook ma nowe logo! Czy to pierwszy krok do utworzenia jednolitego ekosystemu?

Facebook ma nowe logo! Czy to pierwszy krok do utworzenia jednolitego ekosystemu?

Tym żyje chyba cały (przynajmniej wirtualny) świat. Facebook zmienił logo i … realizuje powoli zakładany przez wielu specjalistów scenariusz rozwoju. W informacji prasowej na oficjalnej stronie, Antonio Lucio, CMO Facebooka przypomina o korzeniach portalu:

Facebook zaczął swoją historię jako niezależna aplikacja. Teraz, 15 lat później, oferujemy pakiet produktów, które pomagają ludziom łączyć się z przyjaciółmi i rodziną, znajdować społeczności i rozwijać firmy.

Dzisiaj aktualizujemy markę naszej firmy, aby lepiej wyjaśniała produkty należące do Facebooka. Wprowadzamy nowe logo firmy i jeszcze bardziej odróżniamy firmę Facebook od aplikacji Facebook, która zachowa własną markę.

Nowa marka została zaprojektowana dla zachowania przejrzystości i wykorzystuje niestandardową typografię i wielkie litery, aby stworzyć wizualne rozróżnienie między firmą a aplikacją.

Wielu ekspertów uznało ten krok za realizację długofalowej strategii stworzenia ujednoliconego ekosystemu pod jedną marką. Wiele wskazuje na to, że ta historia dzieje się właśnie na naszych oczach.

facebook nowe logo

Źródło: Facebook Newsroom

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos