Search

Facebook mówi Huawei nie?

Facebook mówi Huawei nie?

Z zakazem nałożonym na Huawei z inicjatywy Trumpa wiąże się przede wszystkim utrata Androida, a co za tym idzie dostępu do Google Play i Google. Boli prawda? W końcu w sklepie możemy znaleźć wszystko co nas interesuje oraz wszystkie te rzeczy, do których użytkownicy przywykli.  Jak się jednak okazuje, to dopiero początek bolesnych strat, ponieważ Facebook również mówi Huawei nie.

Bez paniki! Spokojni mogą być posiadacze Huawei, którzy aplikacje należące do amerykańskiego giganta już mają. Wygląda jednak na to, że przyszłe pokolenia będą musiały obyć się bez niebieskiej ikonki z literką F na swoim smartfonie. Co za tym idzie zniknie również jeden z najpopularniejszych komunikatorów Messenger oraz portal społecznościowy, w którym wymieniamy się zdjęciami i krótkimi filmikami, czyli Instagram. Wykluczenie będzie dotyczyć zarówno urządzeń z logo Huawei, jak i Honor.

Jakie alternatywy wymyśli Huawei? Czy może będzie to początek nowych portali, które zrodzą się na chińskie potrzeby? Huawei nie zamierza odpuszczać tej walki i szykuje własne oprogramowanie, na które przychylnym okiem spoglądają inni chińscy producenci. Na pewno najbliższe miesiące będą nieprzewidywalne.

Źródło: https://www.xda-developers.com/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos