Fuchsia OS pokazuje nowe oznaki rozwoju. Co to znaczy?

Fuchsia OS pokazuje nowe oznaki rozwoju. Co to znaczy?

Chociaż momentami wyglądało to na projekt eksperymentalny, to Google coraz częściej przypomina nam o swoim drugim systemie operacyjnym Fuchsia OS. Czy niedługo będzie to alternatywa dla Androida?

Fuchsia OS ma w założeniu być kompatybilny z większością urządzeń różnego typu na całym świecie, a także cechować się szybkością oraz bezpieczeństwem. Po raz pierwszy poinformowano o tym projekcie przed 6 laty. W obecnej chwili dostęp do tego systemu możliwy jest na dwóch nietypowych urządzeniach – inteligentne ekrany oraz Nest Hub Max.

Wydaje się, że największą przeszkodą jest uruchomienie programów przeznaczonych na Linuksa oraz Androida. Przyczyną są dość duże różnice w budowie i komunikacji wewnętrznej. Google stara się obejść ten problem na wiele sposobów, a najnowszym jest projekt pod kryptonimem Starnix. Pozwala on na natywne otwieranie apek i bibliotek zbudowanych pod Linuksa i Androida. Odczytuje on tłumaczenie instrukcji jądra Linuksa na komendy rozpoznawane przez mechanizm Fuchsia OS. Wszystko ma działać bez zbytniego obciążania procesora.

Czy Fuchsia OS zastąpi w niedalekiej przyszłości Androida? Przed nami jeszcze z pewnością długa droga, aczkolwiek cieszą próby stworzenia wersji kompatybilnej z najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos