Search

Google jeszcze mocniej zadba o bezpieczeństwo użytkowników Gmaila

Google jeszcze mocniej zadba o bezpieczeństwo użytkowników Gmaila

Wyłudzenia tożsamości i oszustwa to chleb powszedni w świecie online. Jedne z największych  dostawców usług poczty elektronicznej, Google, zdecydował się wdrożyć nowe zabezpieczenie, która ma pomóc w identyfikacji nadawcy wiadomości. Wykorzysta w tym celu logo firm i instytucji.

Uwierzytelnienie będzie działać na bazie standardu Brand Indicators for Message Identification (BIMI). Organizacje, które zgłoszą chęć udziału w tym projekcie, otrzymają możliwość wyświetlania zweryfikowanego logo przy wiadomościach, które są przez nie nadawane do użytkowników Gmaila.

Wszystkie przedsiębiorstwa i instytucje będą musiały przejść kilka kroków, by móc korzystać z tej formy autoryzacji. Przede wszystkim ich adresy e-mail będą musiały zostać uwierzytelnione za pomocą procedury Sender Policy Framework (SPF) lub Domain Keys Identified Mail (DKIM). Firmy będą musiały również zaimplementować standard DMARC. Ostatecznym krokiem będzie udostępnienie Google własnego logo, które posiadać będzie znaki towarowe dodane przy użyciu certyfikatu Verified Mark Certificate (VMC).

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos