Google przyznaje, że jedna z funkcji Androida nie jest bezpieczna

Google przyznaje, że jedna z funkcji Androida nie jest bezpieczna

Google stara się bardzo często aktualizować swój system mobilny o nowe funkcje. Priorytetem mają być te, które zapewniają bezpieczeństwo i prywatność danych userów. Mimo to, gigant z Mountain View otwarcie mówi, że jedna z najnowszych opcji nie gwarantuje całkowitej ochrony. Paradoksalnie – firma zdecydowała się na wprowadzenie jej do swoich flagowych urządzeń mobilnych!

W ostatnim tygodniu, pdoczas premiery smartfonów Google Pixel 7 i Google Pixel 7 Pro pokazano funkcję Face Unlock. Ta metoda autoryzacji tożsamości opiera się o zaawansowane modele uczenia maszynowego opracowanego przez Google. Technologia ta była wykorzystana już w poprzednich wersjach urządzeń – Pixel 4 i Pixel 4 XL. Wtedy wzbudziła jednak wiele kontrowersji. Głównie ze względu na błędy, które umożliwiały odblokowanie telefonu przy użyciu wizerunku twarzy z zamkniętymi oczami. To z kolei mogło doprowadzić do poważnych incydentów bezpieczeństwa.

Po wpadce w modelu Pixel 4, funkcja znikła aż do momentu wypuszczenia siódmej wersji urządzenia mobilnego. Technologia rozpoznawania twarzy ma być w Google opracowywana od ponad 10 lat. Wciąż jednak ma wiele nieścisłości, co spowodowało, że w urządzeniach Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro nie może być wykorzystana do weryfikacji płatności oraz odblokowania dostępu. Według ujawnionych informacji, przy wykorzystaniu zdjęcia właściela urządzenia, szanse na oszukanie algorytmu wynoszą aż 20%. Standardy bezpieczeństwa wykluczają sytuacje, gdy wskaźnik ten przekracza 7%. Face Unlock szwankuje również w sytuacjach, gdy osoba przebywa w niedoświetlonym pomieszczeniu oraz gdy nosi okulary.

Czy Google poprawi tę opcję i pomoże użytkownikom identyfikować się za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy? Musimy pcozekać do kolejnej aktualizacji.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos