Google tworzy portal informacyjny o koronawirusie

Google tworzy portal informacyjny o koronawirusie

Google współpracuje z rządem Stanów Zjednoczonych nad stworzeniem strony internetowej informującej ludzi o koronawirusie. Jest to zupełnie inna strona internetowa niż ta ogłoszona w piątek, opracowywana przez firmę Verily, należącą do Alphabet.

W przeciwieństwie do witryny Verily, która jest przeznaczona wyłącznie do obsługi obszaru zatoki San Francisco, witryna Google jest zaprojektowana do użytku w całym kraju. Witryna Google, zgodnie z ogłoszeniem na Twitterze, ma na celu zapewnienie szerszego zakresu informacji.

Firma podkreśla, że zostaną podjęte także dodatkowe środki pomocy w tym kryzysowym czasie. Między innymi strona główna Google będzie promowała informacje w celu zwiększenia świadomości prostych środków, które obywatele mogą podjąć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Google wspomina także, że będzie promować wiarygodne źródła informacji w wynikach wyszukiwania, a także wynikach wyszukiwania w YouTube. Źródła dezinformujące, takie jak teorie spiskowe czy fake news, zostaną zbanowane.

Źródło: Search Engine Journal

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos