Search

Gwałtowny spadek produkcji smartfonów w Q3 2022 roku według raportu firmy Trendforce

Gwałtowny spadek produkcji smartfonów w Q3 2022 roku według raportu firmy Trendforce

Według raportu firmy Trendforce produkcja smartfonów w trzecim kwartale 2022 roku zmalała o 11 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Jest to znaczny spadek i jest nietypowy, ponieważ trzeci kwartał to typowy okres wzrostu dla branży. Spadek produkcji można przypisać zmniejszeniu popytu na smartfony. Jest on prawdopodobnie spowodowany obecną sytuacją gospodarczą, która wpływa na priorytety zakupowe konsumentów.

Pod względem udziału w rynku Samsung pozostaje liderem w produkcji smartfonów, produkując 64,2 mln urządzeń w trzecim kwartale 2022 r. Stanowi to 22,2 proc. udziału w rynku. Drugie miejsce zajmuje Apple z 50,8 milionami wyprodukowanych urządzeń i oczekuje się, że w czwartym kwartale zwiększy swój udział w rynku do 24,6 procent ze względu na zwiększony popyt w okresie świątecznym. Xiaomi, Oppo i Vivo zamykają pierwszą piątkę producentów.

Warto odnotować, że chińscy producenci, tacy jak Xiaomi, Oppo czy Vivo, starali się w ostatnim czasie zastąpić amerykańskie podzespoły własnymi, autorskimi rozwiązaniami. Ma to na celu zmniejszenie ich zależności od technologii amerykańskich ze względu na rosnące napięcia polityczne między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Firmy te opracowały własne chipy, takie jak chipy Pengpai Xiaomi i procesory przetwarzania obrazu BBK, do użytku w swoich smartfonach.

Ogólnie rzecz biorąc, spadek produkcji smartfonów w trzecim kwartale 2022 roku można przypisać spadkowi popytu w związku z sytuacją gospodarczą i staraniami niektórych producentów, aby zmniejszyć swoją zależność od amerykańskich technologii w obliczu napięć politycznych.


Źródło: Cyfrowa RP

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos