Hakerzy zainteresowani InPostem

Hakerzy zainteresowani InPostem

Każdego dnia zamawiamy rzeczy z Internetu – odzież, meble, narzędzia… Lista jest długa, bo zamówić można obecnie praktycznie wszystko. Dostarczeniem naszych paczek zajmują się kurierzy, którzy rozwożą nasze zamówienia albo pod wyznaczony adres, do pracy domu lub do paczkomatu. Lubimy wiedzieć gdzie znajduje się nasz zakup, a dzięki aplikacji umożliwiającej śledzenie przesyłki jest to dziecinnie proste. Niestety, wszystko co dobre często zauważane jest przez osoby, które chcą coś na tym ugrać. Chyba każdy z nas zna InPost i korzysta od czasu do czasu z ich usług. Dlatego ważne jest, żeby poznać zasady gry oszustów podszywających się pod tę firmę.

Ich scenariusz jest prosty. Wysyłają osobie wiadomość SMS z rzekomym linkiem do śledzenia paczki w formie aplikacji mobilnej. To właśnie w niej znajduje się złośliwe oprogramowanie Cerberus. Wyciąga poufne informacje z telefonu użytkownika i przesyła je dalej. Dzięki temu, może kontrolować wysyłanie SMS czy wykorzystać dane bankowe.

Trzeba więc uważać i mieć szeroko otwarte oczy. Link od InPost prowadzi bezpośrednio do Google Play lub App Store, nie zaś od razu do pobierania aplikacji. Ważne jest, żeby zwrócić uwagę skąd pobieramy i czy wszystko przebiega tak jak zazwyczaj.

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos