Ile czasu nastolatkowie spędzają w sieci?

Ile czasu nastolatkowie spędzają w sieci?

Zapytani o nasze dzieciństwo z uśmiechem przeniesiemy się w świat zabaw na podwórku, śmiechu odbierającego dech i poznawania nieznanych, niezdobytych miejsc. Obecnie młodzież woli spędzać czas przed ekranem smartfona. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Średnio nastolatkowie spędzają w sieci ponad 4 godziny i 12 minut. W 93,9 % młodzi respondenci najczęściej korzystają ze smartfonów. Co więcej, co szósty nastolatek przyznaje iż nie wyobraża sobie funkcjonowania bez zabawki pozwalającej na połączenie ze światem.

Co nastolatkowie robią w sieci? W głównej mierze to samo co dorośli – słuchają muzyki (65,4%), oglądają ulubione filmy i seriale (62,1%), kontaktują się z najbliższymi oraz znajomymi dzięki komunikatorom  (61%) oraz używają portali społecznościowych (59,4%). Młodzi dostrzegają problem i obawiają się w przyszłości uzależnienia od Internetu.

W internecie cenią dostęp do różnego rodzaju treści, dostęp do zasobów, które jest bardzo łatwo wyszukać. Niepokoi ich cyberprzestępczość, opłaty za usługi oraz internetowe formy przemocy, która przewija się nieprzerwanie. Miejmy nadzieję, ze młode pokolenie będzie z tym walczyć.

Źródło: https://www.telko.in/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos