Search

Internet Explorer udaje się na zasłużoną emeryturę!

Internet Explorer udaje się na zasłużoną emeryturę!

Internet Explorer – ofiara żartów i docinek ze strony całego środowiska Internautów. Niemniej jednak jest to legendarna przeglądarka, z której wciąż korzysta liczna grupa osób. Twórca przeglądarki, firma Microsoft, ogłosiła oficjalnie, że kończy ona swój żywot.

Decyzja o zaprzestaniu wsparcia dla przeglądarki i usunięcia jej z systemu Windows zapadła 25 lat po wypuszczeniu jej na rynek. Wygaszanie Microsoft Explorer odbywa się stopniowo. Najpierw przeglądarka internetowa przestała działać w aplikacji MS Teams, kolejnym krokiem ma być odcięcie jej od usług online Office 365, OneDrive czy Outlook. Nastąpi to 17 sierpnia.

Ogłaszamy, że przyszłość przeglądarki Internet Explorer w systemie Windows 10 jest w Microsoft Edge. Dla niektórych wersji systemu Windows 10 aplikacja Internet Explorer 11 zostanie wycofana i przestanie być objęta wsparciem technicznym od 15 czerwca 2022 roku. – poinformowała Sean Lyndersay, menedżer Microsoft Edge.

To jednak nie oznacza permanentnego końca przeglądarki. Microsoft zastrzegł pewne warunki dotyczące wycofania Internet Explorer. W Microsoft Edge, następcy IE, aktywny będzie tryb IE ze względu na zapotrzebowanie firm, których witryny internetowe wciąż wymagają Explorera do komfortowego przeglądania zawartości. Microsoft przekonuje, że tryb IE będzie dostępny aż do 2029 roku.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos