Jak wyjść z zamkniętej Tesli?

Jak wyjść z zamkniętej Tesli?

Technologia dają nam wielkie możliwości. Z drugiej strony tworzy problemy dotąd nieznane zwykłym śmiertelnikom. No bo zastanówmy się chwilę – jak na przykład wyjść z zamkniętej Tesli, gdy system pojazdu sam nas w niej zamknie, a oprogramowanie przestanie działać?

Z takim problemem zetknęło się ostatnio wielu Amerykanów. Tesla przechodziła wtedy aktualizację, przez co system zamknął osoby w środku, bez możliwości wyjścia. Najlepiej poradziły sobie osoby, które miały specjalną kartę lub breloczek, który umożliwił im wyjście z auta w takich przypadkach. Wiele osób nie było jednak na to przygotowanych. Z pomocą przyszedł smartfon z dostępem do Internetu. Użytkownicy pojazdów jak najszybciej napisali na tym o Twitterze, wywołując Teslę i Elona, dzięki czemu centrum dowodzenia szybko ów błąd naprawił i wypuścił osoby zamknięte wewnątrz pojazdu.

Skoro kiedyś ludzie bali się, że nie wyjdą z windy to może teraz zaczną się bać wypuszczenia z autonomicznych pojazdów? Nie trzeba panikować, wystarczy tylko informować o aktualizacjach przez które system może dziwnie reagować.

Źródło: https://dailyweb.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos