Search

Jaką przyszłość dla Huawei przewiduje Minister Cyfryzacji?

Jaką przyszłość dla Huawei przewiduje Minister Cyfryzacji?

W ostatnim poście pisaliśmy o Stanach Zjednoczonych, gdzie wciąż widać efekty bana nałożonego na Huawei. Amerykański rząd chce pomóc mniejszym operatorom przy wymianie chińskiego sprzętu, a koszt tej pomocy ma osiągnąć miliard dolarów. Warto jednak przyjrzeć się jak wpłynie to na nasz rodzimy rynek, a najlepsze informacje o tym posiada nikt inny jak Minister Cyfryzacji, Marek Zagórski, który w rozmowie z agencją PAP mówi o losach chińskiego giganta.

– Nie ma i nie będzie żadnej decyzji, która by się odnosiła do jakiejkolwiek konkretnej firmy, np. Huawei, jeśli chodzi o budowę sieci 5G w Polsce. Trzeba jednak mieć świadomość, że bezpieczeństwo jest kluczowe – powiedział Minister Zagórski. Szef resortu cyfryzacji wypowiadał się także o potrzebie zbadania i zdefiniowania kryteriów bezpieczeństwa, by można było ich przestrzegać bez zastanawiania się oraz niepewności. Dzięki temu operatorzy będą wiedzieli jak należy się zachowywać odnośnie chińskiego przedsiębiorstwa.

Minister chce także znać pełne informacje na temat dostawców. Dąży do tego, by wszystko zostało potwierdzone i wolne od oszustw. Nie zadeklarowano ewentualnych zakazów i nie podjęto podobnych decyzji. – Każda firma ma możliwość próby, musi jedynie przestrzegać pewnych zasad, przykładowo mieć specjalne certyfikaty. Ma to zapewnić bezpieczeństwo przy budowie technologii 5G w Polsce.

Źródło:  https://gsmonline.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos