Jakiego smartfona pragną Polacy?

Jakiego smartfona pragną Polacy?

Firma OPPO zleciła badanie, które miało ujawnić czego szukają Polacy i czym kierują się przy wyborze smartfona. W grupie badawczej znalazło się 1000 osób w wieku 18-55 lat, którzy wypełnili ankietę w formie elektronicznej. Co zatem nasi rodacy wskazali jako najważniejsze funkcje i parametry smartfonu?

Priorytetową cechą jest wydajna bateria. Chcemy korzystać z urządzenia praktycznie cały dzień i nie stresować się migającą ikoną wyczerpującej się baterii. Równie ważne są dobre parametry techniczne, wytrzymałość oraz wysoka jakość zdjęć. Oczywiście wśród odpowiedzi respondentów pojawiła się także stosunkowo niska cena. 

Spora część ankietowanych wymieniło także design (70% kobiet i 61% mężczyzn). Ciekawą “zachcianką” jest wymieniana powszechnie dioda powiadomień (70% biorących udział w badaniu). Cenimy sobie także odporność urządzenia na zarysowania i zachlapania. 

Jak duże urządzenia preferujemy? Interesują nas przede wszystkim przekątne ekranu między 5 a 6 cali (61% osób wskazało tę wielkość). Lubimy natomiast długo użytkować smartfony. Ponad połowa osób wyjawiło, że zmienia ten sprzęt rzadziej niż co dwa lata. Z kolei średnia cena nowych urządzeń to 2270 złotych.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos