Kolejna wielka akwizycja na rynku polskim – Play przejmuje UPC Polska

Kolejna wielka akwizycja na rynku polskim – Play przejmuje UPC Polska

To jedna z wielkich transakcji na rynku polskim. UPC Polska zostało kupione przez P4, właściciela operatora sieci komórkowej Play. Wysokość transakcji wyniosła 7 miliardów złotych.

Liberty Global, czyli dotychczasowy właściciel UPC Polska, doszedł do porozumienia z P4, które przejęło 100% udziałów popularnego operatora telewizji i Internetu stacjonarnego. Cena 7 miliardów złotych to dziewięciokrotność skorygowanej EBITDA po uwzględnieniu długu i korekty kapitału obrotowego.

Ta transakcja jest kolejnym potwierdzeniem znaczącej wartości opartych na światłowodach sieci HFC w Europie, jak również istotnych korzyści synergii z konwergencji usług stacjonarnych i mobilnych. Działamy  w Polsce ponad 20 lat i jesteśmy dumni z naszego wkładu w rozwój polskiej gospodarki cyfrowej i wpływu na społeczeństwo. Chciałbym podziękować i pochwalić cały zespół zarządzający UPC Polska, kierowany obecnie przez Roberta Redeleanu, dziękując za ich ciężką pracę w ostatnich latach. UPC Polska, największy dostawca telewizji kablowej oraz wiodący dostawca trzech usług cyfrowych, oraz Play, który dociera do 99% polskiej populacji ze swoimi usługami mobilnymi, dzięki nowej skali działania, stworzą liczącą się na polskim rynku siłę – skomentował transakcję Mike Fries, Chief Executive Officer, Liberty Global.

Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce– powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Źródło: Telepolis.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos