Liczba użytkowników Netflixa przekroczyła 200 milionów

Liczba użytkowników Netflixa przekroczyła 200 milionów

Koronawirus to prawdziwe wyzwanie dla biznesu. Wiele branż boryka się z problemami. Są jednak takie gałęzie gospodarki, które przeżywają złoty okres. Na globalnej sytuacji korzystają między innymi platformy streamingowe. Najsłynniejsza z nich, Netflix, może pochwalić się rekordowymi wynikami. W ostatnim kwartale 2020 roku przybyło aż 8,5 miliona użytkowników Netflixa. Tym samym popularna platforma przekroczyła liczbę 200 milionów klientów.

Uzyskane wyniki okazały się lepsze od stawianych na początku roku prognoz. Baza użytkowników Netflixa pozyskał o 30 procent więcej subskrypcji niż początkowo zakładano. Przyrost abonentów w całym 2020 roku wyniósł 36,6 milionów, a oficjalnie całkowita suma kont użytkowników wyniosła 203 miliony. Poprzednią barierę 100 milionów udało się przebić trzy lata temu. 

Opublikowane wyniki spotkały się z entuzjazmem na rynkach finansowych. Ceny akcji Netflixa wzrosły o 12 procent i osiągnęły cenę 563 dolarów amerykańskich.

Najczęściej z usług platformy korzystają widzowie z USA (74 miliony subskrybentów). Kolejnym istotnym rynkiem jest Europa oraz Bliski Wschód (66 milionów), a w dalszej kolejności Ameryka Łacińska (25 milionów) oraz region Azji i Pacyfiku (25 milionów).

Źródło: Cyfrowa RP

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos