Search

Microsoft Bing zyskał odświeżony wygląd

Microsoft Bing zyskał odświeżony wygląd

Czy wkrótce najwięksi fani Microsoftu będą mieli trudności z poznaniem interfejsu swojego ulubionego oprogramowania? Gigant technologiczny stworzony przez Billa Gatesa sukcesywnie unowocześnia warstwę wizualną swojego flagowego systemu Windows. Zmiany może nie są rewolucyjne, ale kolejne elementy zyskują nowoczesny i elegancki wygląd. Teraz na tapet graficy wzięli wyszukiwarkę internetową Bing. 

Microsoft ogłosił na swoim blogu, że wyszukiwarka zyskała już nową nazwę. Teraz oficjalnie narzędzie będzie nazywać się Microsoft Bing. Choć to kosmetyczna zmiana, to jedno z najbardziej znanych przedsiębiorstw mających siedzibę w Cupertino konsekwentnie wprowadza nową nomenklaturę. Od jakiegoś czasu korzystamy już z Microsoft 365, a nie jak dotychczas Office 365.

Rebranding nie ograniczył się wyłącznie do odświeżenia nazwy. Wyszukiwarka internetowa Bing zyskała m.in. nową ikonę, minimalistyczny, płaski i jednokolorowy styl. Wszystko ładnie komponuje się z Microsoft Edge oraz Microsoft Office.

Choć wciąż Microsoft Bing jest daleko w tyle pod względem popularności to Microsoft wdraża bardzo ciekawą, ekosystemową strategię dla swoich narzędzi. Bing jest przecież zintegrowany już z mechanizmem przeszukiwania sieci w trybie InPrivate w Microsoft Edge, korzystamy z tej wyszukiwarki również w trakcie wyszukiwań w pasku zadań systemu Windows. Ciekawostką może być również fakt, że z Bing spotkamy się w trakcie gry w Microsoft Flight Simulator.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos