Microsoft Teams w wersji dla rodzin? Nowy pomysł giganta z Redmond

Microsoft Teams w wersji dla rodzin? Nowy pomysł giganta z Redmond

Pandemia COVID-19 zostawiła trwałe ślady w naszej rzeczywistości. Jednym z nich jest rozpowszechnienie narzędzi do wideokonferencji i spotkań online. Wielu z nas kojarzy niewątpliwy sukces Zoom, ale część z nas dzięki pracy ma kontakt z rozwiązaniem Microsoft Teams. Microsoft chce jednak, by było to rozwiązanie kojarzone nie tylko z ekosystemem korporacyjnym, ale również naszymi codziennymi kontaktami z bliskimi i przyjaciółmi.

Co ciekawe, gigant z Redmond nie prezentuje swojego narzędzia jako konkurencji dla dotychczasowych komunikatorów. Koncepcja rodzinnego Teamsa ma być znacznie szersza. Nowa forma ma być przydatna szczególnie do zorganizowania wirtualnych spotkań z rodziną i znajomymi. 

Podobnie jak jest to możliwe w Messengerze czy Whatsapp, Teams pozwoli nam na kontakt z członkami naszej rodziny. Nie chodzi tu tylko o wiadomości tekstowe lub zdjęcia i grafiki. Domyślnie chodzi o organizację czasu na wzór tej znanej z firmowych procedur – połączenia wideo, współdzielone listy, zarządzanie kalendarzami oraz udostępnianie dokumentów lub też lokalizacji. Nad bezpieczeństwem tych danych ma czuwać infrastruktura Microsoft.

źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos