Nie kupuj – wypożycz. Także iPhone’a!

Nie kupuj – wypożycz. Także iPhone’a!

Coraz ważniejszy staje się trend shared economy w Polsce. Coraz częściej wolimy coś pożyczyć niż kupić. Od teraz możliwe będzie również wynajmowanie na krótki okres sprzętów elektronicznych takich jak konsola PS5 czy nowy model iPhone’a. Wszystko dzięki polskiemu startupowi.

Model shared economy został rozpowszechniony dzięki takim firmom jak np. Uber. Zdobył ogromną popularność w dziedzinie transportu miejskiego i na tej bazie został powielony na inne elementy naszego życia. Obecnie polska spółka Plenti ma zamiar przekonać ludzi do ograniczenia kupowania nowych urządzeń elektronicznych, a w zamian za to wypożyczać je krótkoterminowo.

Do tej pory Plenti oferowała wypożyczenie na okres kilku dni bądź tygodni. Teraz dostępny jest nowy model subskrypcyjny, dzięki któremu bez problemu użytkownicy staną się tymczasowymi właścicielami sprzętu na okres miesiąca, kwartału czy pół roku.

Polski startup chwali się, że sprzęt jest ubezpieczony, a czas dostawy może wynieść nawet jedyne pół godziny (na terenie Warszawy).

Pomysł spotkał się z uznaniem inwestorów. W kwietniu w tzw. rundzie seed otrzymał na dalszy rozwój 6 milionów złotych. Wśród osób, których pomysł przekonał do inwestycji funduszy znaleźli się m.in. właściciele Allegro oraz twórcy Qpony-Blix.

źródło: Cyfrowa RP

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos