Nokia i Hitachi Kokusai Electric wprowadzają lokalne sieci 5G i prywatne sieci LTE do japońskich przedsiębiorstw

Nokia i Hitachi Kokusai Electric wprowadzają lokalne sieci 5G i prywatne sieci LTE do japońskich przedsiębiorstw

Nokia ogłosiła informację na temat podjęcia współpracy z Hitachi Kokusai Electric przy lokalnych rozwiązaniach 5G i prywatnych bezprzewodowych rozwiązaniach LTE dla klientów przemysłowych i rządowych. Infrastruktura i pasma dla lokalnej sieci 5G zostaną w Japonii pod koniec 2019 roku udostępnione do użytku korporacyjnego.

W ramach współpracy platforma Nokia Digital Automation Cloud z bezpieczną, niezawodną łącznością o niskim opóźnieniu będzie wykorzystywana w aplikacjach, w tym w analizie wideo, sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i IoT, a także w dronach, komunikacji grupowej i AR / VR . Umożliwi także autonomicznym pojazdom transportowym, takim jak samochody ciężarowe, pociągi, wózki widłowe i przewoźniki ramowe, zwiększenie produktywności w fabrykach, zakładach użyteczności publicznej, lotniskach i portach.

Pod koniec 2019 r. rząd Japonii udostępni pasmo 5G przeznaczone dla poszczególnych firm i samorządów lokalnych (znanych w Japonii jako lokalne 5G). Umożliwi to przedsiębiorstwom, władzom regionalnym i innym organizacjom w Japonii wykorzystanie w przemyśle nowej generacji łączność bezprzewodowa oparta na technologiach LTE i 5G.

Nokia i Hitachi Kokusai Electric będą współpracować w celu zapewnienia ekosystemu rozwiązań wspierających wdrażanie nowych usług automatyzacji cyfrowej. Hitachi Kokusai Electric podzieli się swoją wiedzą jako lider w kierowaniu wdrażaniem prywatnych sieci LTE do użytku przemysłowego i zapobiegania katastrofom w Japonii. Nokia użyczy z kolei prywatne rozwiązania łączności LTE / 4.9G i 5G, które ugruntowały swoją pozycję na rynku globalnym w sektorze energii, transportu, sektora publicznego, produkcji i logistyki.

Źródło: inf. prasowa Nokia

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos