Notel i IS-Wireless rozpoczynają współpracę. Będą oferować stabilne sieci 5G o optymalnych parametrach

Notel i IS-Wireless rozpoczynają współpracę. Będą oferować stabilne sieci 5G o optymalnych parametrach

Polskie firmy sektora łączności mobilnej – Notel oraz IS-Wireless – nawiązały współpracę w celu budowy sieci piątej generacji w modelu Open RAN. Sieci będą działać z najwyższą wydajnością dzięki szczegółowej analizie ich pracy w czasie rzeczywistym. Innowacyjna technologia 5G wzbogacona o wyjątkowe narzędzia monitorowania dostępna będzie dla klientów w Polsce i za granicą.

Rozpoczęta współpraca pomiędzy Notel i IS-Wireless, firmami pracującymi nad sieciami mobilnymi i maksymalizacją ich wydajności, pozwoli zaoferować nie tylko sieć 5G, ale również zaawansowane, zintegrowane narzędzia nadzoru nad jej stanem i analizy osiągów.

Rozwiązanie może być wykorzystane zarówno w sieciach prywatnych, np. na potrzeby przemysłu 4.0 i samorządów, jak i w tradycyjnych sieciach telekomunikacyjnych operatorów o znacznej skali.

Dostarczane przez IS-Wireless sieci mobilne piątej generacji by mogły pracować z możliwie największą wydajnością, powinny być stale monitorowane. Narzędzia pozwalające na ścisły nadzór nadstatusem tych sieci zapewni Notel. Współpraca firm oznacza zintegrowane, uzupełniające się nawzajem rozwiązanie dla klientów w kraju i na świecie.

IS-Wireless, który dostarcza sieci mobilne w technologiach 4G i 5G, rozwija je w otwartym modelu, tzw. Open RAN. Charakter rozwiązań polskiego dostawcy umożliwia ich współdziałanie z komponentami innych producentów. – Nasza współpraca z Notel to doskonała wiadomość dla podmiotów pragnących inwestować w sieci mobilne przyszłości, aby oszczędzać czas i środki. Dzięki integracji naszych rozwiązań, klienci budujący swoją sieć 5G nie muszą samodzielnie poszukiwać dodatkowych narzędzi do monitoringu. Nasza oferta wzajemnie się uzupełnia i stanowi naturalne, intuicyjne połączenie, którego potrzeba na rynku – mówi dr inż. Sławomir Pietrzyk, CEO i założyciel IS-Wireless.

Notel, firma pomagająca w poprawie wydajności sieci telekomunikacyjnej i usuwania problemów związanych z optymalizacją sieci mobilnej, jest naturalnym partnerem w otoczeniu biznesowym IS-Wireless.

Współpraca z IS-Wireless to dla Notel ważny krok w rozwoju. Wdrożenie i wykorzystanie rozwiązań otwartych, takich jak technologia Open RAN, jest kluczowym elementem realizacji kolejnych przedsięwzięć spółki w segmencie sieci prywatnych. Zastosowanie technologii Open RAN wraz z niezawodnymi narzędziami monitoringu sieci oferowanymi przez Notel pozwoli na wdrożenie najwyższych standardów branżowych i przyspieszy ewolucję infrastruktury telekomunikacyjnej w kierunku otwartych rozwiązań 5G – komentuje Szymon Nowak, CEO Notel Poland.

***

Dodatkowych informacji udziela:

Higher Media – Agencja PR dla IS-Wireless
Łukasz Antkiewicz
lukasz.antkiewicz@highermedia.pl
501 772 870

O IS-Wireless

IS-Wireless opracowuje i dostarcza sieci komórkowe 4G i 5G, obsługując większą liczbę użytkowników z lepszą wydajnością przy niższych kosztach dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Firma jest dostawcą oprogramowania i sprzętu niezbędnego do budowy sieci 4G i 5G zarówno w zakresie RAN jak i Core. IS-Wireless uczestniczy w rewolucji Open RAN i oczekuje znaczących zmian w sposobie budowy i wdrażania sieci w nadchodzących latach. Firma została wymieniona jako jeden z kilku europejskich dostawców sieci RAN przez wiodących operatorów telekomunikacyjnych, w tym Deutsche Telekom, Orange, Telecom Italia (TIM), Telefónica i Vodafone w raporcie „BUDOWANIE EKOSYSTEMU OTWARTEGO RAN DLA EUROPY” z listopada 2021 r.

O Notel

Notel Poland to spółka powstała w 2010 roku w celu zapewnienia usług poprawy i optymalizacji wydajności sieci telekomunikacyjnej. Zajmuje się zarówno monitoringiem jak i usługami konsultingowymi dotyczących najefektywniejszych strategii wdrożenia technologii EDGE, HSPA+, LTE i VoLTE. Notel oferuje szereg sprawdzonych, specjalnie zaprojektowanych rozwiązań, które zapewniają łączność bezprzewodową i niezawodność sieci mobilnej. Spółka jest producentem rozwiązań monitoringu sieci RFBENCHMARK i platformy analitycznej N-Analitics.

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos