Search

Nowa funkcjonalność Android Automotive

Nowa funkcjonalność Android Automotive

System operacyjny Android Automotive, jedna z najnowszych inicjatyw Google, uzyska dodatkowe wsparcie dla funkcjonalności wykorzystywanych w inteligentnych samochodach.

Obecnie w wielu nowych modelach samochodów kierowcy i pasażerowie mają dostęp do Android Auto. W przeciwieństwie do tego projektu, Android Automotive to pełnoprawny system operacyjny, z którego skorzystać można już m.in. w pojeździe Polestar 2.

Zainteresowanie nowym rozwiązaniem dostarczanym przez Google wyraziły takie koncerny motoryzacyjne jak np. Volvo, General Motors czy Grupa PSA.

Najnowsze publikacje ze strony Google potwierdzają, że możliwości Google Maps zostały zintegrowane w Android Automotive z tempomatem.

Twój samochód może mieć możliwość automatycznego przyspieszania i hamowania, aby zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Natomiast gdy nie ma samochodów z przodu, prędkość pojazdu może być regulowana wyłącznie przez kierowcę lub dostosowywać się do obowiązujących ograniczeń. Mapy Google mogą dostarczać informacje do systemu Adaptive Cruise Control, aby poprawić ogólną jakość funkcji – dodaje Google.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos