Nowa strategia Orange Polska w czerwcu

Nowa strategia Orange Polska w czerwcu

Na czym skupi się Orange Polska w nadchodzącym czasie? Jacek Kunicki, członek zarządu ds. finansów poinformował dzisiaj opinię publiczną o nowej strategii tego operatora. Skupia się ona na dalszej poprawie wyników finansowych. Filarem wzrostu mają być prace nad dalszą implementacją sieci 5G, światłowodu, a także usług konwergentnych. Centrala Orange upatruje też poprawy popytu od maja – wraz z powolnym odmrażaniem kolejnych gałęzi gospodarki.

Poprzednia strategia dokonała przełomu, przeszliśmy od wieloletnich spadków do wzrostów. Chcemy te pozytywne trendy podtrzymać również w kolejnych latach. Będziemy dążyć do tego, żeby były w większej części napędzane przychodami, a nie tylko oszczędnościami kosztowymi, co będzie oznaczało, że będą oparte na silniejszych fundamentach. Wyniki pierwszego kwartału 2021 roku potwierdzają, że jesteśmy na dobrej drodze – podsumował Jacek Kunicki.

Szczegółowa strategia ma zostać opublikowana w przyszłym miesiącu.

– Być może budując sieć 5G uznamy za bardziej efektywne równoczesne zrobienie wymiany części sprzętu do technologii 4G. Innym istotnym elementem, któremu się przyglądamy z nadzieją w kontekście powrotu do normalności są perspektywy rynku nieruchomości. Wiadomo, że pandemia istotnie zahamowała ten rynek – dodał członek zarządu ds. Finansów Orange.

Pierwszy kwartał jest dość pomyślny dla całej grupy Orange. Przychody wzrosły o 4,1 procenta i wyniosły 2,918 miliardów złotych EBITDA. Po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL) wskaźnik ten zwiększył się o 5,3 procent do 709 milionów złotych. Z kolei zysk netto wyniósł 39 milionów złotych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku grupa odnotowała stratę wynoszącą 38 milionów złotych.

W pierwszym kwartale 2021 roku przychody grupy wzrosły o 4,1 proc. do 2,918 mld zł. EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL) zwiększyła się o 5,3 proc. do 709 mln zł, zysk netto wyniósł 39 mln zł wobec 38 mln zł straty przed rokiem.

Analitycy prognozują, że przewidywany wzrost zysku EBITDA z kosztami leasingu oraz przychodów grupy Orange w 2021 pozostanie na jednocyfrowym poziomie.

Źródło: bankier.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos