Orange i Veolia będą współpracowały przy projektach Smart Cities

Orange i Veolia będą współpracowały przy projektach Smart Cities

Smart Cities to kolejny etap rozwoju aglomeracji oraz mniejszych ośrodków miejskich. Uważnie temu trendowi przygląda się Orange i krok po kroku realizuje ambitne plany w tym zakresie. Podczas odbywającego się w Karpaczu Forum Ekonomicznego podpisany został list intencyjny wraz z firmą Veolia, który zapowiada nowe inwestycje w ramach rozwijania usług smart water (zarządzanie infrastrukturą wodociągową w celu podniesienia jej efektywności działania).

Przedmiotem kooperacji tych dwóch przedsiębiorstw ma być monitorowaniu sieci wodociągowych w zakresie bilansowania zużycia w całym systemie, pozwalającego na ograniczanie strat wody, a także monitorowanie jej jakości i bezpieczeństwa dostaw dla klientów.

Tego typu podejście ma zaowocować stworzeniem nowego narzędzia, które umożliwi zoptymalizowanie ekologicznych starań klientów docelowych. Drugą ważną zaletą są kwestie bezpieczeństwa i utrzymania jakości usług. Z pomocą narzędzia możliwe będzie m.in. monitorowanie wycieków i awarii po stronie instalacji wewnętrznej każdego klienta. Przedsiębiorstwa podkreślają, że w specyfikacji projektowej znajdzie się także zdalny odczyt liczników indywidualnych i zasilających oraz monitoring hydrantów pożarowych.

Współpraca nie będzie się ograniczać jedynie do obszaru smart water, ale zostanie rozszerzona o zagadnienie smart energy. Chodzi tu przede wszystkim o sterowanie regulatorami węzłów ciepłowniczych, zdalny odczyt liczników ciepła i energii elektrycznej, monitorowanie pracy sieci ciepłowniczych, zarządzanie efektywnością energetyczną budynków oraz wykorzystanie technologii komunikacyjnej do opracowania platformy zarządzania efektywnością energetyczną dla przemysłu.

– Z autorskich rozwiązań smart city od Orange korzysta już ok. 80 polskich miast. Umożliwiamy naszym klientom sprawne zarządzanie infrastrukturą, taką jak liczniki wody, czujniki dymu czy rowery miejskie. Rozwiązania smart water wdrożyliśmy już w 34 miastach i miasteczkach w całym kraju. Integrujemy usługi i technologię w jedną platformę, która doskonale wpisuje się w ideę „inteligentnego miasta”, pozwalając na zarządzanie pełnym środowiskiem usług IoT (internetu rzeczy): urządzeniami, komunikacją i danymi. Chcemy dalej dynamicznie rozwijać ten segment naszych usług opartych na IoT i współpracę z Veolia uważamy za ważny krok w tym kierunku  – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Źródło: Telko.in 

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos