Orange Polska rozpoczyna wygaszanie sieci 3G od września

Orange Polska rozpoczyna wygaszanie sieci 3G od września

Orange Polska postanowił wprowadzić zmiany w swojej infrastrukturze telekomunikacyjnej, zaczynając od wygaszania sieci 3G we wrześniu. Proces ten będzie trwał do końca 2025 roku.

Operator telekomunikacyjny Orange Polska ogłosił, że planuje wycofywanie swojej sieci 3G począwszy od września tego roku. W miejscach, gdzie zostanie ona wyłączona, użytkownicy będą mogli korzystać z usług 2G, 4G oraz 5G oferowanych przez Orange. Sieć 4G zostanie stopniowo ulepszana dzięki refarmingowi pasm pozyskanych z wygaszanej sieci.

W pierwszej fazie wygaszania sieci 3G Orange Polska skupi się na powiatach wieruszowskim, wieluńskim, pajęczańskim, złotowskim oraz częściowo pilskim i wałeckim. W październiku wycofywanie obejmie resztę powiatów pilskiego i wałeckiego oraz powiaty: sieradzki, zduńskowolski, łaski, poddębicki, czarnkowsko-trzcianecki, chodzieski, obornicki i wągrowiecki.

Operator ma zamiar kontynuować wycofywanie sieci 3G na terenie całego kraju aż do końca 2025 roku. Następna faza prac zaplanowana jest na rok 2024.

Aby ułatwić klientom przejście na technologię 4G, Orange Polska oferuje możliwość samodzielnej weryfikacji kompatybilności karty SIM i smartfona z 4G. W tym celu wystarczy wysłać darmowy SMS o treści „KARTA” pod numer 80233. Usługa ta jest dostępna dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw korzystających z ofert abonamentowych i prepaid, jak również dla użytkowników nju mobile.

Klienci biznesowi również mają możliwość sprawdzenia karty SIM za pomocą SMS. W przypadku konieczności wymiany karty SIM, należy skontaktować się z opiekunem klienta biznesowego.

Osoby korzystające z Orange Flex mają możliwość sprawdzenia karty SIM i smartfona poprzez czat dostępny w aplikacji. Jeśli konieczna będzie wymiana karty SIM, można złożyć odpowiednie zamówienie bezpośrednio w aplikacji (w zakładce „Karty SIM”) – nową kartę otrzymają bezpłatnie od kuriera.

W celu sprawdzenia, czy posiadanym smartfonem można korzystać z usługi VoLTE w Orange Polska, można odwiedzić stronę www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g. W przypadku posiadania starszych kart SIM, istnieje możliwość ich bezpłatnej wymiany w punktach obsługi Orange Polska. Klienci korzystający z usług nju mobile mają możliwość bezpłatnej wymiany karty SIM poprzez formularz dostępny po zalogowaniu się na swoje konto lub za pomocą infolinii (*610). Co do smartfonów, wszystkie urządzenia dostępne w bieżącej ofercie operatora wyposażone są w funkcję VoLTE, co obejmuje także telefony odnowione. Jeżeli smartfon wymaga wymiany, doradcy sprawdzą dostępność opcji odkupu, która pozwoli uzyskać bon na zakup nowego telefonu.

źródlo: Telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos