Oszuści podszywają się pod Wirtualną Polskę

Oszuści podszywają się pod Wirtualną Polskę

Serwisy internetowe poprzez świadczoną dobrą jakość usług, długi staż i wypracowane standardy zyskują zasłużony szacunek oraz zaufanie użytkowników. Podobnie jest z Wirtualną Polską – czołowym polskim serwisem informacyjnym online.

Renoma serwisu nie uszła uwadze oszustów, którzy chcieli skorzystać z nieuwagi użytkowników WP. Użyli prostego podstępu, dzięki któremu osoba klikająca w ich reklamę mogłaby w mniej niż 5 minut zarobić 30 zł. Brzmi pięknie, prawda? Zapraszane są osoby tylko pełnoletnie, które dostaną natychmiastowy przelew na konto.

Wspomniana reklama pojawiła na Facebookowym profilu Wp24.pl – wiadomości z Polski. Wszystko wyglądało tak jak powinno – content, szata graficzna i rzecz jasna nielegalne wykorzystanie logo WP. Oszuści byli cierpliwi, i założyli stronę 13 czerwca 2018, powoli budując zasięgi i zyskując coraz większe grono obserwatorów.

Czas 5 rzekomych minut miał zostać wykorzystany na rejestrację na giełdzie kryptowalutowej Blockchain.com i przesłaniu na konto WP 250 stellarów. Niestety, użytkownik zamiast zyskać wynagrodzenie w wysokości 30 PLN traci 95 PLN – Stellar wart jest ok. 0,10 USD. Co więcej, rejestracja na giełdzie powinna być przez link polecający, o czym większość użytkowników nie wiedziała.

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos