Pierwsze smartfony z HarmonyOS będą dostępne w 2020

Pierwsze smartfony z HarmonyOS będą dostępne w 2020

Huawei w ostatnich miesiącach nie miał łatwego życia. Wojna handlowa między USA, a Chinami doprowadziła do wpisania chińskiego przedsiębiorstwa na czarną listę, co poskutkowała znacznymi ograniczeniami we wprowadzaniu produktów i usług tej firmy na rynek. Huawei został odcięty m.in. od usług Google.

W odpowiedzi na te wydarzenia Huawei został zmuszony do rozpoczęcia prac nad własnym systemem operacyjnym i pakietem usług, do których przyzwyczajeni są regularni użytkownicy systemu Android. Inwestycja ogromnych pieniędzy i czasu poskutkowała stworzeniem Huawei Mobile Services. Kolejnym krokiem jest wypuszczenie własnego systemu operacyjnego, znanego pod nazwą HarmonyOS.

Wancg Chenglu, dyrektor odpowiedzialny za oprogramowanie urządzeń konsumenckich, podzielił się niedawno informacją, że kod HarmonyOS zostanie upubliczniony w sierpniu 2020 roku. Wcześniej ekosystem będzie promowany w Chinach i za granicą.

Huawei pracuje również nad przygotowaniem urządzeń domyślnie wyposażonych w system HarmonyOS. Pogłoski mówią, że w tej wersji dostępne mają być nawet flagowe urządzenia z serii P40.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos