Play będzie testował 5G w Trójmieście

Play będzie testował 5G w Trójmieście

Wyczekiwane testy sieci 5G rozpoczną się już niedługo w Trójmieście. W 2020 nowa technologia będzie dostępna w Gdyni. Zasięgiem obejmie też pobliski Gdańsk i Sopot. Dotychczas pierwsze próby z wdrożeniem 5G przeprowadził przed rokiem T-Mobile w Warszawie.

Aby możliwe było przeprowadzenie testów, nalezało przeprowadzić niezbędne inwestycje. W tym celu Play zmodernizował w ostatnim czasie ponad 100 stacji bazowych na terenie Trójmiasta. Przygotowano także specjalne oprogramowanie działające w paśmie 2100 MHz. Umożliwi to wykorzystanie technologii LTE oraz 5G na tej samej częstotliwości.

W listopadzie 2019 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej udzielił zgodę wspomnianemu operatorowi, by mógł przeprowadzić komercyjne testy sieci 5G.

Jesteśmy na szybkiej ścieżce do wdrożenia technologii 5G na szeroką skalę. Dzięki modernizacji naszej sieci z 5G Ready do 5G możemy śmiało stwierdzić, że Play ma najbardziej zaawansowaną technologicznie sieć, która przynosi realne korzyści lokalnej społeczności. Zróżnicowanie, skala i innowacyjność naszych rozwiązań 5G sprawia, że Play jest najlepiej przygotowanym operatorem do wprowadzenia ogólnopolskiej sieci 5G. Z radością rozpoczynamy współpracę z miastem Gdynia, które uosabia otwarte podejście do technologii i innowacji – mówi Jean Marc Harion, prezes Play.

Do tej pory na terenie Polski odbywało się już kilka testów technologii 5G. Rok temu T-Mobile prowadził badania w Warszawie. W stolicy również nową technologię monitoruje Orange wraz z Ericssonem. Nokia z kolei w październiku rozpoczęła testy w Lublinie.

źródło: Trojmiasto.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos