Play z niezależną siecią w 2020 roku?

Play z niezależną siecią w 2020 roku?

Play planuje do roku 2020 wybudować własną, niezależną sieć, która swoim zasięgiem obejmie cały kraj. W ubiegłym roku operator wybudował 697 nadajników, sieć obecnie liczy 5746 nadajniki, które razem z trzema innymi operatorami wspierają korzystanie z roamingu krajowego. Zdecydowana część bazuje na technologii LTE (5650).

Jak komentuje sam CEO Play Jørgen Bang-Jensen: Dynamicznie rozszerzamy własną sieć, bo chcemy być przygotowani na coraz większe oczekiwania naszych klientów, w ciągu ostatnich kilku lat zużycie Internetu na smartfonach wzrosło 40 razy i ciągle rośnie.

W roku 2018 operator ustawił poprzeczkę zdecydowanie wyżej – zamierza wybudować ponad 1000 nadajników. Nie ułatwia tego proces inwestycyjny w Polsce, który jest dużym utrudnieniem dla wielu operatorów.

75 % budowanych stacji Play jest obiektami wieżowym, które będą zarówno budowane w miastach jak i na terenach wiejskich. Dzięki tym działaniom operator chce uzyskać zasięg na terytorium całej Polski, obejmując swym zasięgiem 99,5% populacji oraz ponad 98 % powierzchni kraju.

Sieć bazuje na własnej infrastrukturze, lecz operator współpracuje również z innymi graczami. Play udostępnia 290 obiektów konkurencji, zaś 590 nadajników korzysta z infrastruktury innych graczy.

źródło: informacja prasowa Play

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos