Podskórny implant do płatności dotykowych? To rozwiązanie testuje już 1000 osób

Podskórny implant do płatności dotykowych? To rozwiązanie testuje już 1000 osób

W ostatnich latach jesteśmy świadkami prawdziwego boomu dotyczącego płatności mobilnych, bezdotykowych. Ten trend jest szczególnie widoczny w Polsce. Polsk-brytyjski funtech Walletmor poinformował, że z jego wynalazku, czyli podskórnego implantu płatniczego, korzysta już 1000 osób.

Implant opiera się na technologii NFC. Co ciekawe, urządzenie nie wymaga własnego źródła zasilania. Jego wymiary to 28 mm na 7 mm, a cała magia dzieje się za pomocą skonfigurowanej aplikacji na smartfonie. Cały zabieg umieszczania implantu pod skórą jest przeprowadzany przez jednego z oficjalnych partnerów firmy. Urządzenie umieszczane jest w okolicy dłoni.

Uważam, że przekroczenie bariery 1000 implantów to przejście naszego startupu na kolejny, wyższy poziom. Podobnym kamieniem milowym było uzyskanie w 2021 roku certyfikatu biozgodności ISO 10993-5:2009E. Wtedy ten pierwszy punkt zwrotny w historii firmy dowiódł bezpieczeństwa naszej technologii na arenie międzynarodowej. Od dziś sprzedaż, którą będziemy liczyć już w tysiącach, stanowić będzie wyraźny sygnał dla rynku, że nasz startup dopiero przyspiesza – skomentował Wojciech Paprota, prezes i założyciel Walletmor Ltd.

Koszt takiego implantu to 199 euro. Docelowo ma się w nim znaleźć także technologie umożliwiające monitorowanie podstawowych parametrów życiowych.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos