Polacy chcą rozwoju sieci 5G

Polacy chcą rozwoju sieci 5G

Fundacja Digital Poland przeprowadziła badania, w których poprosiła ankietowanych o opinię dotyczącą rozwoju technologicznego w Polsce. Z zebranych informacji wynika, że aż 65 procent Polaków widzi potrzebę korzystania z szybkiego internetu przy użyciu 5G. Podobna grupa badanych nie miałaby nic przeciwko zainstalowaniu w pobliżu ich domu anten oraz innych elementów infrastruktury służących do obsługi piątej generacji sieci.

Sprawdź stan wdrożenia 5G w Polsce wg najnowszego raportu Notel Poland

Jednym z ekspertów, który zabrał w raporcie głos jest prezes T-Mobile Polska:

– 5G ma docelowo funkcjonować na całym terytorium naszego kraju, więc z dobrodziejstw smart city, telemedycyny czy innych systemów będą mogli korzystać wszyscy. Może to np. zapobiec wyludnianiu się mniejszych miast i wsi, poprawić funkcjonowanie służby zdrowia i zapewnić wszystkim Polakom dostęp do superszybkiego internetu, zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego. Zapewnienie niezawodności sieci i przygotowanie jej na zwiększone obciążenie powinno być priorytetem dla władz publicznych, zwłaszcza w kontekście przepisów usprawniających proces inwestycyjny – tłumaczy w raporcie Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.

Optymizm Polaków jest zdecydowanie wyższy od obiektywnego poziomu przystosowania naszego kraju do adaptacji nowych technologii. Polska znajduje się na szarym końcu rankingów dotyczących stanu implementacji 5G w krajach Unii Europejskiej. Badania DESI pokazują ponadto, że aż 40 procent gospodarstw domowych w Polsce nie ma dostępu do szybkiego internetu. 

Zaskakująca jest także statystyka osób, które nie miało do tej pory dostępu do sieci. Według analityków aż 15 procent społeczeństwa w Polsce nigdy nie korzystała z internetu.

Źródło: Business Insider

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos