Polacy coraz chętniej korzystają z aplikacji bankowych – badanie LeanCode i Kearney

Polacy coraz chętniej korzystają z aplikacji bankowych – badanie LeanCode i Kearney

Wyniki badań przeprowadzonych przez firmy LeanCode i Kearney pokazują, że aż 45% Polaków korzysta z aplikacji bankowych każdego dnia. Wśród osób w wieku od 18 do 26 lat odsetek ten wzrasta do 55%, a w grupie wiekowej od 27 do 39 lat – do 50%. Badanie wykazało również, że 40% respondentów korzysta z aplikacji bankowych kilka razy w tygodniu.

Popularność aplikacji bankowych systematycznie rośnie, co stanowi istotny sygnał dla instytucji finansowych. Badania wykazały, że dla osób w wieku od 18 do 26 lat jakość i funkcjonalność aplikacji są kluczowe przy wyborze banku. Aż 44% Polaków zdecydowanie poleciłoby aplikację swojego banku, a 78% badanych zwraca uwagę na intuicyjność programu.

Aplikacje bankowe nie służą już tylko do sprawdzania salda konta czy realizowania przelewów. Obecnie wiele z nich oferuje także możliwość zaciągnięcia kredytu czy wykupienia biletu na komunikację miejską. Choć funkcjonalność aplikacji może być ograniczona w porównaniu do bankowości internetowej, wiele osób korzysta wyłącznie z mobilnej wersji na smartfonie.

Polacy najczęściej używają aplikacji bankowej na urządzeniach mobilnych, aby sprawdzić saldo konta – 19% badanych robi to codziennie, a 46% przynajmniej raz w tygodniu. Oprócz tego, 31% respondentów korzysta przynajmniej raz w tygodniu z BLIKA.

Mimo rozbudowanej funkcjonalności aplikacji bankowych, Polacy rzadko korzystają z czatu (58% badanych) i wymiany walut (54%). Również zakup obligacji oraz składanie wniosków o leasing czy kredyt nie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników aplikacji bankowych.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos