Search

Pomimo pandemii, Samsung notuje rekordowe wyniki finansowe za ostatni kwartał

Pomimo pandemii, Samsung notuje rekordowe wyniki finansowe za ostatni kwartał

Znamy już wyniki finansowe Samsung Electronics za ostatni kwartał 2020 roku. Największy na świecie producent smartfonów i układów pamięci odnotował rekordowe wyniki finansowe za ten okres. Wszystko to dzięki szalejącej pandemii koronawirusa, która spowodowała zwiększony popyt na produkty południowokoreańskiego giganta.

Wiadomość ta może wywoływać spore zdziwienie. Wielu ekspertów przewidywało, że niestabilna sytuacja na rynku odciśnie piętno na łańcuchach dostaw gigantów branży technologicznej. Pierwsze miesiące pandemii upłynęły bowiem pod znakiem wstrzymanej produkcji w azjatyckich fabrykach oraz licznych zakłóceń sieci dystrybucji. Tymczasem, podobnie jak Apple, Samsung wydaje się funkcjonować lepiej niż kiedykolwiek. O jakiej pandemii my w ogóle mówimy?

W swoim raporcie za ostatni kwartał 2020 roku, koreański producent podaje wypracowany przychód w wysokości 236,81 biliona wonów, czyli ok. 211,5 mld dolarów. Zysk natomiast osiągnął poziom 35,99 biliona wonów (32,1 mld dolarów). Przekłada się to na wzrost przychodów o 2,78% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, z kolei zysków – aż o 29,6%.

W ujęciu kwartalnym, wyniki Samsunga są równie imponujące – zysk sięga bowiem 26,4%. Zdaniem koreańskiego giganta, tak wysokie wzrosty możemy przypisać poprawie sytuacji na rynku pamięci oraz wyświetlaczy. Wydział Samsung Display nie odnotował dotychczas równie wysokich przychodów kwartalnych – co ciekawe, jest on obecnie głównym dostawcą ekranów OLED do nowych iPhone’ów.

Czy możemy liczyć na dalsze utrzymanie się korzystnej dla producenta sytuacji? Każdy ruch Samsunga jest bacznie obserwowany zarówno przez bezpośrednich konkurentów z sektora technologicznego, jak i inne firmy elektroniczne, dla których jest on kluczowym dostawcą. W ostatnich tygodniach, koreański gigant znowu znalazł się w centrum uwagi po tym, jak świat obiegła informacja, że wiceprezes Samsunga, Lee Jae-yong, spędzi dodatkowe półtora roku w więzieniu pod zarzutem przekupstwa byłego prezydenta Korei Południowej.

Spółka ostrzegła przed słabszymi wynikami w pierwszym kwartale 2021 roku, jednak zasygnalizowała również, że spodziewa się dalszego wzrostu w pierwszej połowie nowego roku. Choć na chwilę obecną wydaje się to być niezwykle ambitnym wyzwaniem, czas pokaże, czy Samsungowi uda się pobić dotychczasowe rekordy. W branży technologicznej wydaje się bowiem nie być rzeczy niemożliwych.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos