Problemy Google w Indiach

Problemy Google w Indiach

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Indiach przekonał Google do wprowadzenia znaczących zmian w systemie Android na smartfonach dostępnych w tym kraju. Ta decyzja może stanowić impuls do podobnych działań na innych rynkach.

W październiku 2022 roku Indyjska Komisja ds. Konkurencji ukarała Google za naruszanie zasad konkurencji, nakładając dwie kary o łącznej wartości 275 milionów dolarów. Google zakwestionowało te decyzje, ale ostatecznie przegrało sprawę w Indyjskim Sądzie Najwyższym i zdecydowało się na współpracę z indyjskim urzędem antymonopolowym. W efekcie, firma ogłosiła, że w Indiach wprowadzi szereg zmian, w tym umożliwi producentom licencjonowanie pojedynczych aplikacji Google do preinstalacji na urządzeniach, umożliwi użytkownikom wybór domyślnej wyszukiwarki podczas pierwszej konfiguracji urządzenia, zmieni wymagania dotyczące kompatybilności systemu oraz pozwoli na oferowanie przez autorów oprogramowania innych systemów rozliczeń niż ten oferowany przez sklep Google Play.

Google pracuje również nad odwołaniem się od niektórych decyzji Indyjskiej Komisji ds. Konkurencji, ale istnieje możliwość, że ta sprawa stanowi precedens i wywrze presję na giganta z Mountain View na pozostałych rynkach.

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos