Prywatne tweety wcale nie takie prywatne…

Prywatne tweety wcale nie takie prywatne…

Twitter, popularny serwis społecznościowy znany w Polsce przede wszystkim z kontrowersyjnych wpisów polityków i dziennikarzy, przyznał się do „małego błędu” jakim było ujawnianie prywatnych tweetów użytkowników androidowej aplikacji. Problem dotyczy tych użytkowników, którzy wprowadzili zmiany na swoim koncie od 3 listopada 2014 do 14 stycznia 2019 r. Wystarczyło zmienić swój adres e-mail i aplikacja wyłączała opcje „Chroń swoje tweety” .

Choć problem został rozwiązany serwis nalega na sprawdzenie wszystkich funkcji. Użytkownicy korzystający z komputerów lub użytkownicy iOS mogą być spokojni, aczkolwiek użytkownicy Androida powinni pozostać czujni.

Serwis w przeszłości miał już problemy o których było głośno w sprawie RODO i gromadzenia informacji o użytkownikach teraz jest pod lupą ze względu na ową lukę bezpieczeństwa. Dochodzenie prowadzi irlandzka Komisja Ochrony Danych (DPC). Jeżeli Twitter nie zmieni swojej polityki otrzyma grzywnę UE z tytułu ochrony prywatności. Wyniosłoby to 4% rocznych przychodów spółki.

źródło: The Verge

Magdalena Lewczuk

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos