Realme liderem sprzedaży smartfonów w Q2 2020

Realme liderem sprzedaży smartfonów w Q2 2020

Który producent smartfonów rozwija się najdynamiczniej w trakcie trwania pandemii? Odpowiedź na to pytanie może być sporym zaskoczeniem dla osób śledzących rynek najpopularniejszych urządzeń mobilnych. Okazuje się, że tacy giganci jak Samsung, Huawei czy Xiaomi zostali zdystansowani przez inną chińską markę – Realme. W II kwartale 2020 roku ten producent zyskał 15 milionów nowych użytkowników.

Wyniki Realme to aż 11% wzrost sprzedaży w porównaniu z poprzednimi analizami. Eksperci z Counterpoint Research uznali, że jest to jedyna firma, która uzyskała dwucyfrowy wzrost na rynku.

Co ciekawe, Realme nie jest zaliczana jeszcze do czołowej piątki największych dostawców smartfonów na globalnym rynku. Firma notuje jednak sukcesy na lokalnych, ważnych rynkach – w Tajlandii, Indiach, Kambodży i Egipcie zaliczana jest do Top 4, a w Birmie, Indonezji, Wietnamie oraz Filipinach i na Ukrainie w Top 5.

Realme od 2018 roku rozrosła się do 40 milionów użytkowników. Obecnie skupiamy się na wprowadzaniu produktów 5G – komentuje wyniki Li Bingzhong, szef Realme.
 
Naszym celem jest sprzedaż 100 milionów telefonów w ciągu trzech lat i chcemy stać się jedną z pięciu największych marek smartfonów w Polsce – dodaje Jason Guo, dyrektor Realme w Europie Wschodniej.

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos